To see prices
Product Code: A-619-0-0-S-0
300 pcs
Barcode: 8698651115666
| Head Diameter | 5.6 mm |
| Head Height | 1.8 mm |
| Drive Style | PH Philips |
| Drive Style | PH-1 |
| Head Type | Flat |
| Flat Head Profile | Standard |
| Tip Type | Blunt End |
| Shank Cross Section | Round |
| For Use In | Plastic |
| Thread Size | M3 |
| Fully Threaded | Fully Threaded |
| Thread Direction | Right Hand |
| Tapping Screw Type | F |
| Material | 20 Mn-B4 |
| Heat Treatment | Carbonitration |
| Hardness | Min.450 Hv0.3 |
| System of Measurement | Metric |
| Country of Origin | Türkiye |
| Specifications Met | DIN 7982 |
| Length | 12 mm |
| Surface Protection | Metallic A2F Cr+3 /Black A2S Cr+3 |
All Solidshell Enclosures products are covered by our quality guarantee. Products can be returned within 14 days of delivery in their original condition and packaging. Custom-machined or modified products may have different return conditions. Contact us for details.
No reviews in this category yet.