To see prices
Product Code: A-684-0-0-M-0
250 pcs
Barcode: 8698651310276
| Thread Size | M3.5 |
| Thread Pitch | 0.6 mm |
| Fully Threaded | Fully Threaded |
| Thread Type | Metric |
| Thread Spacing | Coarse |
| Thread Fit | Class 6h |
| Thread Direction | Right Hand |
| Head Diameter | 6.5 mm |
| Head Height | 1.9 mm |
| Countersink Angle | 90° |
| Drive Style | PH Philips |
| Drive Style | PZ-2 |
| Head Type | Flat |
| Flat Head Profile | Standard |
| System of Measurement | Metric |
| RoHS | RoHS (2015/863/EU) Compliant |
| REACH | REACH Compliant |
| Country of Origin | Türkiye |
| Specifications Met | DIN 965 |
| Material | 304 Cu. Paslanmaz (1.4567) |
| Heat Treatment | No |
| Length | 12 mm |
| Surface Protection | passivation |
All Solidshell Enclosures products are covered by our quality guarantee. Products can be returned within 14 days of delivery in their original condition and packaging. Custom-machined or modified products may have different return conditions. Contact us for details.
No reviews in this category yet.