To see prices
Product Code: A-60-0-0-M-0
100 pcs
Barcode: 8698651103267
| Head Diameter | 14 mm |
| Head Height | 2.5 mm |
| Drive Style | Hex |
| Drive Style | 4 mm |
| Head Type | Round |
| Rounded Head Style | pancake |
| Rounded Head Profile | Geniş |
| Thread Size | M5 |
| Thread Pitch | 0.8 mm |
| Fully Threaded | partially Threaded |
| Thread Spacing | Coarse |
| Thread Fit | Class 6h |
| System of Measurement | Metric |
| RoHS | RoHS (2015/863/EU) Compliant |
| REACH | REACH Compliant |
| Country of Origin | Türkiye |
| Length | 13 mm |
| Material | 20 Mn-B4 |
| Surface Protection | Nickel |
All Solidshell Enclosures products are covered by our quality guarantee. Products can be returned within 14 days of delivery in their original condition and packaging. Custom-machined or modified products may have different return conditions. Contact us for details.
No reviews in this category yet.