To see prices
Product Code: A-695-0-0-M-0
Barcode: 8698651329803
| Thread Size | M3 |
| Thread Pitch | 0,5 mm |
| Fully Threaded | Fully Threaded |
| Thread Type | Metric |
| Thread Spacing | Coarse |
| Thread Fit | Class 6h |
| Thread Direction | Right Hand |
| Head Diameter | 5.4 mm |
| Countersink Angle | 90° |
| Drive Style | PH Philips |
| Drive Style | PH-1 |
| Head Type | Flat |
| Flat Head Profile | Standard |
| System of Measurement | Metric |
| Specifications Met | DIN 965 |
| RoHS | RoHS (2015/863/EU) Compliant |
| REACH | REACH Compliant |
| Country of Origin | Türkiye |
| Material | 20 Mn-B4 |
| Heat Treatment | No |
| Hardness | Not Rated |
| Length | 15 mm |
| Surface Protection | Metallic A2F Cr+3 /Black A2S Cr+3 |
All Solidshell Enclosures products are covered by our quality guarantee. Products can be returned within 14 days of delivery in their original condition and packaging. Custom-machined or modified products may have different return conditions. Contact us for details.
No reviews in this category yet.